نقاشی رو از جای درستش شروع کن

طراحی و نقاشی-اگه میخوای نقاش بشی این متن رو تا آخر بخون

مهارت در نقاشی مثل بقیه هنر ها با آموزش درست و اصولی و تمرین زیاد به دست میاد.حالا آموزش اصولی چیه ؟ آموزشی که پایه های هنر رو جوری در وجود تو نهادینه کنه که هر اثری که به دست تو خلق میشه یه شاهکار باشه.

داستان نقاش شدن من

خب میخوام برات یه داستان وقعی تعریف کنم

وقتی خیلی کوچولو بودم (حدود پنج یا شش سال ) توی یه مهمونی برای اولین بار  پشت یه سه پایه نشستم و قلم دست گرفتم.دختر اون خانواده یه نقاش بود و کل خونه هم پر بود از تابلوهاش.اون روز اون اجازه داد تا من با وسایلش کار کنم و نقاشی بکشم.

علاقه ی من به نقاشی از اونجا شروع شد.

یه روز پدرم با کلی وسایل نقاشی اومد خونه.از بوم و سه پایه تا رنگ روغن و پالت و … خلاصه که همه چی.من هم خیلی شاد و خوشحال توی یکی از کلاس های نقاشی نزدیک خونه ثبت نام  کردم  تا رویاهام رو دنبال کنم.

اون آقایی که اونجا بود ازم پرسید: دوست داری چی بکشی؟

منم گفتم :منظره با رنگ روغن

اونم گفت:باشه بکش

حالا فکر کن یه دختر 6 ساله که اخرین شاهکاری که خلق کرده نقاشی یه خونه با دودکش بوده قلم دست بگیره و شروع کنه به نقاشی کردن.خلاصه که کل اون رنگ ها و وسایل رو هدر دادم  و اصلا هم خوشحال نبودم.نتیجه کارهام رو با تابلوهایی که دیده بودم مقایسه و میکردم و نا امید می شدم.

نقاشی رو گذاشتم کنار تا دو سال بعدش .توی 8 سالگی دوباره رفتم کلاس اما این بار قضیه فرق داشت . معلمم ازم نپرسید چی دوست داری بکشی ، بهم گفت باید از طراحی شروع کنی.

یادمه کلی وقت میذاشتم و روی کاغذ دایره و خط می کشیدم.معلمم نقاشی رو از پایه به من یاد داد. به خاطر علاقه ای که به این هنر داشتم خیلی زودتر از بقیه پیش میرفتم.

من الان یه نقاشم و روی اکثر تکنیک ها مسلطم .اما یادم نمیاد برای یادگرفتن نقاشی با مدادرنگی ، خودکار ،رنگ روغن و …بیشتر از یکی دو جلسه کلاس رفته باشم .(خیلی ها رو که اصلا نرفتم)

چرا؟چون من اصول نقاشی و قلم دست گرفتن رو یاد گرفته بودم میدونستم چطور دست هام رو حرکت بدم تا یه اثر هنری خلق کنم و حتی وقتی ابزار کارم عوض میشد من هر چی که میخواستم رو می کشیدم.

این داستان رو برات تعریف کردم تا اهمیت آموزش اصولی رو نشون بدم.اگه درست  و زیر نظر یه مربی خوب آموزش ببینی نقاشی با وجودت عجین میشه و به یه نقاش حرفه ای تبدیل میشی.

من نقاشی رو خیلی سال پیش توی همین آموزشگاه غزال شروع کردم.

اگه میخوای تازه نقاشی رو شروع کنی من بهت دوره ی نقاشی مقدماتی رو توصیه میکنم.اگر هم تازه کارنیستی و میخوای حرفه ای تر بشی دوره نقاشی پیشرفته.

اگه سوالی در مورد کلاس های طراحی و نقاشی آموزشگاه غزال داری با ما تماس بگیر.مشاورین ما شنبه تا پنجشنبه از ساعت هشت صبح تا هشت شب پاسخگوی شما خواهند بود

33819041
فهرست